• 9 stycznia, 2016 15:12

NBA: Gortat lepszy od Valančiūnasa

Drugie zwycięstwo z kolei w koszykarskiej lidze NBA zdobyła drużyna Toronto Raptors (23/15), reprezentantem której jest Jonas Valančiūnas.

Kanadyjska drużyna na wyjeździe zwyciężyła z Washington Wizards (15/19) 97:88 (18:26, 29:21, 26:14, 24:27). To już była trzecia porażka „Czarodziejów” z rzędu.

Reprezentant Litwy spędził na parkiecie 30 minut, zdobył 7 punktów (1/4 rzutów za dwa, 5/6 rzutów wolnych), zebrał z tablic 3 piłki, przechwycił jedną, 3 razy asystował, 4 razy blokował oraz zanotował rekordową liczbę strat – 6.

Marcin Gortat, broniący barw Wizards, spędził na parkiecie 35 minut, zdobył 12 punktów (5/11 rzutów za dwa 2/2 rzutów wolnych), miał 10 zbiórek, 3 razy asystował oraz blokował. Polak uzyskał 16. double-double w sezonie.

Dla „Czarodziejów” była to także trzecia kolejna porażka z zespołem z Kanady. Poprzednio przegrywali z Raptors minimalnie: 82:84 w Waszyngtonie 28 listopada i 91:94 w Toronto 30 grudnia.

Z dorobkiem 15 zwycięstw i 19 porażek koszykarze z Waszyngtonu pozostają na 12. miejscu w Konferencji Wschodniej. Toronto Raptors ma na swoim koncie ma 23 zwycięstw i 15 przegranych, są na 4. pozycji w tej samej konferencji.