PAP zw.lt

NBA: drugie zwycięstwa Raptors i Wizards

Toronto Raptors pokonali na wyjeździe Boston Celtics 113:103 i zanotowali drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Pierwsze dwie kwarty walka trwała punkt w punkt i tylko po przerwie inicjatywę przejęli goście (84:70, 92:77, 107:88), którzy nie odpuścili aż do finałowej syreny.

Litewski środkowy Jonas Valančiūnas na parkiecie spędził 23 minuty, rzucił 6 punktów, zebrał 10 piłek, zanotował 2 asysty i 2 straty. 23 punkty dorzucił DeMar DeRozan, a DeMarr Carroll i Terrence Ross rzucili po 21.

Drugie zwycięstwo w sezonie koszykarskiej ligi NBA odnieśli też Washington Wizards. którzy pokonali na wyjeździe Milwaukee Bucks 118:113. Marcin Gortat uzyskał dziewięć punktów i tyle samo zbiórek

W piątek o ich zwycięstwie przesądziła niesamowita seria czterech celnych rzutów za trzy punkty, kiedy to od stanu 102:102 na trzy minuty przed końcem meczu w kolejnych akcjach zespołu trenera Randy’ego Wittmana nie mylili się Bradley Beal, rezerwowy Ramon Sessions, ponownie Beal oraz John Wall. Po tych zagraniach Wizards prowadzili 114:106 na 88 sekund przed końcową syreną i już nie pozwolili sobie odebrać zwycięstwa.

W ekipie Wizards w drugim kolejnym spotkaniu najlepszych strzelcem był Beal – 26 pkt (14 w czwartej kwarcie). Wyróżnili się także rezerwowy Sessions – 23 (11), Wall – 19 i 10 asyst (przekroczył w tym meczu liczbę 3000 decydujących podań w karierze) oraz wchodzący z ławki Gary Neal – 13.

Aż dwie dogrywki były potrzebne, aby wyłonić zwycięzcę meczu Orlando Magic – Oklahoma City Thunder. Ostatecznie na Florydzie wygrali goście 139:136. Największa w tym zasługa Russella Westbrooka, który zdobył 48 punktów, a efektowym rzutem za trzy punkty pod koniec czwartej kwarty doprowadził do dogrywki. Dzielnie wspierał go Kevin Durant – 43 pkt i 12 zbiórek.

Gospodarze przez większość meczu mieli stratę do rywali. Ostatnią kwartę wygrali jednak aż 42:24 i doprowadzili do remisu. Pokonać drużyny z Oklahoma City jednak nie zdołali. Najwięcej punktów dla Magic zdobył Tobias Harris – 30.

Cleveland Cavaliers pokonali u siebie Miami Heat 102:92. Bohaterami gospodarzy byli LeBron James – 29 pkt i Kevin Love – 24 pkt i 14 zbiórek. Wśród pokonanych wyróżnił się Dwyane Wade – 25 pkt.