• 3 lipca, 2014 8:22

NBA – dres LeBrona Jamesa kupiony za 50 tysięcy dolarów

Dres LeBrona Jamesa, w którym lider Miami Heat rozgrzewał się przed pierwszym meczem finału koszykarskiej ligi NBA z San Antonio Spurs został sprzedany na aukcji za 50 020 dolarów. Jego cena wywoławcza wynosiła zaledwie 250 dolarów.

Ten sam kibic, który nie chciał ujawnić swoich personaliów, kupił na aukcji dresy innych graczy obydwu ekip z pamiętnego spotkania finału i wydał w sumie 122 811 dolarów. Zakupił m.in. stroje koszykarzy San Antonio Tima Duncana (20 770 dolarów) i najlepszego zawodnika walki o mistrzostwo NBA Kawhi Leonarda (14 020 dolarów) oraz Francuza Tony’ego Parkera (11 020 dolarów).

Spotkanie, w którym broniący tytułu koszykarze Miami przegrali w San Antonio ze Spurs 95:110, przeszło do historii finałów najlepszej ligi świata z powodu…. kłopotu z klimatyzacją. Z powodu awarii systemu w hali „Ostróg” zawodnicy rywalizowali w bardzo trudnych warunkach. Temperatura w hali rosła z minuty na minutę i pod koniec spotkania przekraczała 32 stopnie Celsjusza.

Właśnie z powodu temperatury James zszedł z parkietu z powodu skurczów mięśni nóg na cztery minuty przed końcem czwartej kwarty. To zdarzenie kompletnie załamało podopiecznych trenera Erika Spoelstry. Do zakończenia meczu zdobyli już tylko trzy punkty, a rywale aż 16.