NBA: Dominacja Gortata oraz Valančiūnasa

Szóste zwycięstwo z rzędu zdobyła drużyna Toronto Raptors (27/15) barw której broni Jonas Valanciūnas. W domowym meczu drużyna kanadyjska pokonała Boston Celtics (22/21) 115:109. Z kolei ekipa Washington Wizards, w skład której wchodzi Marcin Gortat, nie miała problemu z Miami Heat (23/20) 106:87.

Litewski środkowy na parkiecie spędził 29 minut, zdobył 19 punktów (9/9 rzutów za dwa 1/2 rzutów wolnych), z tablic zebrał 12 piłek.

Było to już 8 double – double dla Litwina w tym sezonie.

Marcin Gortat grał 35 minut i był najlepiej zbierającym spotkania. Zdobył 15 punktów, trafił siedem z 12 rzutów z gry i jeden z dwóch wolnych, miał siedem zbiórek w obronie i pięć w ataku, dwie asysty, po dwa bloki i faule. Dwukrotnie sam został zablokowany. Polak uzyskał 20. w sezonie, a piąte z rzędu, double-double.