NBA – 16 punktów Gortata, przerwana seria zwycięstw Wizards

Po sześciu kolejnych zwycięstwach w lidze NBA koszykarze Washington Wizards przegrali w poniedziałek u siebie z Memphis Grizzlies 104:110.

Gortat przebywał na parkiecie 41 minut, najdłużej ze wszystkich uczestników spotkania. Trafił siedem z 12 rzutów z gry i obydwa wolne, miał siedem zbiórek obronie i jedną w ataku, trzy asysty, przechwyt, cztery straty, jeden faul. Raz został zablokowany. Tym samym na siedmiu przerwana została seria kolejnych double-double polskiego środkowego.

Kluczem do sukcesu Grizzlies były punkty zdobywane ze strefy podkoszowej – w tym elemencie wygrali rywalizację 62:34. Mieli także lepszą skuteczność rzutów z gry (54 proc. wobec 48 gospodarzy)

Najwięcej punktów dla zespołu Wizards, w którym oprócz kontuzjowanych podkoszowych Nene i Kevina Seraphina z tego samego powodu zabrakło także Martella Webstera, zdobył John Wall – 23 i dziewięć asyst (przekroczył w poniedziałek 2000 decydujących podań w karierze) oraz Beal – 21, a po 15 dodali Trevor Ariza i Trevor Booker.

W ekipie gości wyróżnili się Tayshaun Prince – 21, Conley – 20 i siedem asyst oraz Zach Randolph – 16 i 10 zb.

Koszykarze z Waszyngtonu z bilansem 31 zwycięstw i 29 porażek zajmują piątą pozycję w tabeli Konferencji Wschodniej. Grizzlies (34-25) są dziewiątą drużyną w Zachodniej.