PAP zw.lt

NBA: 12 punktów Gortata, rekordowe zwycięstwo Raptors

Marcin Gortat zdobył 12 punktów i miał cztery zbiórki, a jego Washington Wizards w środowym meczu koszykarskiej ligi NBA pokonali na wyjeździe Minnesota Timberwolves 104:98. Jonas Valančiūnas i Toronto Raptors zwyciężyli w domowym meczu z Utah Jazz 104:94.

Po przerwie na Mecz Gwiazd wygrali siedem z dziewięciu spotkań i awansowali na dziewiątą lokatę w Konferencji Wschodniej, wyprzedzając Chicago Bulls, które ma taki sam dorobek.

Dwa dni wcześniej w meczu z Philadelplhia 76ers Gortat uzyskał rekordowe w karierze 20 zbiórek. Teraz miał ich tylko cztery, co oznacza drugie najsłabsze w sezonie spotkanie pod tym względem. Polski środkowy przebywał na parkiecie 26 minut, trafił sześć z dziewięciu rzutów z gry, zebrał cztery piłki w obronie, miał także blok, dwie straty i dwa faule.

W innym spotkaniu ekipa Toronto Raptors z Jonasem Valančiūnasem w składzie, w domowym meczu, pokonała Utah Jazz. Było to już 11 zwycięstwo z kolei na parkiecie domowym dla kanadyjskiej ekipy. Osiągnięcie te jest nowym rekordem drużyny.

Reprezentant Litwy Jonas Valančiūnas na parkiecie spędził 25 minut, zdobył 10 punktów (4/8 rzutów za dwa, 2/2 rzuty wolne), zaliczył 8 zbiórek, raz blokował i 3 razy faulował.

Valančiūnas uzbierał dwucyfrową liczbę punktów 12 raz z kolei, co jest powtórką rekordu dla 23-letniego środkowego z Litwy.

Drugi reprezentant litewskiej kadry narodowej – Donatas Motiejūnas po raz pierwszy w sezonie wystąpił w startowej piątce Houston Rockets. „Rakiety” zwyciężyły z New Orleans Pelicans 100:95.

Motiejūnas na boisku przebył 22 minuty zdobył 7 punktów (3/6 rzutów za dwa, 1/4 rzutów wolnych), zebrał 3 piłki, wykonał 2 asysty oraz 2 razy faulował.