Na Litwę powrócił rajdowiec Benediktas Vanagas

We wtorkowe popołudnie do kraju powrócił Benediktas Vanagas. Rajdowiec, jadący razem z Andrejem Rudnickim, w Rajdzie Dakar zajęli rekordowe dla Litwy 24. miejsce.

Trasa Rajdu Dakar 2015, długości ponad dziewięciu tysięcy kilometrów, przebiegała przez terytoria trzech państw: Argentyny, Boliwii i Chile. Zawodnicy ruszali 4 stycznia z Buenos Aires. Po dwóch tygodniach do stolicy Argentyny powróciło tylko 53 procent kierowców i załóg: 67 spośród 137 samochodów, które wystartowały, 79 motocykli ze 161, 18 quadów z 45 oraz 43 ciężarówki z 63.

Nie zważając na wszelkie trudności, jak m. in. złamanie nadgarstka, rekordowo wysoko finiszował Benediktas Vanagas (24.). Druga litewska załoga, Antanas Juknevičius i Edvardas Duoba, w klasyfikacji generalnej była 60. Trzecie miejsce w rywalizacji samochód zajął Polak Krzysztof Hołowczyc.

Zwycięzcą 37. Rajdu Dakar został po raz drugi w karierze Nasser al-Attiyah, który nie tylko jest kierowcą. Olimpijczyk z Kataru zdobył w Londynie (2012) brązowy medal igrzysk w konkurencji skeet (strzelanie do rzutków).

W kategorii quadów najlepszy był Polak Rafał Sonik.