MŚ w pięcioboju nowoczesnym – imponujący finisz Laury Asadauskaitė-Zadneprovskienė

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė zajęła 5. miejsce w finale mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym w Warszawie. Triumfowała Brytyjka Samantha Murray, która wyprzedziła Chinki Qian Chen i Wanxia Liang.

Przed ostatnią rywalizacją Litwinka zajmowała 18. lokatę, jednak tradycyjnie zabłysnęła w ostatniej rundzie. Asadauskaitė-Zadneprovskienė wyprzedziła 13 zawodniczek, a wśród nich reprezentującą Rosję Donatę Rimšaite.

Drużynowo wygrały Chiny przed Wielką Brytanią i Białorusią. Polska w składzie Oktawia Nowacka (15.) oraz zawodniczki, które odpadły w półfinale – Anna Maliszewska i Aleksandra Skarzyńska, była 12.

Druga reprezentantka Litwy, biorąca udział w finale, Gintarė Venčkauskaitė zajęła 32. lokatę.

Brytyjka Murray, która 25 września skończy 25 lat, ma w dorobku m.in. srebrny medal olimpijski z Londynu. W MŚ indywidualnie na podium wcześniej stała tylko raz – na najniższym stopniu przed dwoma laty w Rzymie.

W sobotę na obiektach warszawskiej AWF odbędzie się finał mężczyzn, z Justinasem Kinderisem. Zabraknie tam Polaków.