MŚ w kolarstwie górskim: Polka z Wilna w 10. najlepszych!

Na odbywających się prestiżowych zawodach mistrzostw świata w kolarstwie górskim (MTB) w Niemczech (Singen), Polka z Wilna, Katarzyna Sosna finiszowała w 10 najlepszych ostatecznie plasując się na 9 pozycji.

Mistrzynią świata po raz czwarty została Annika Langvad, która 80 kilometrowy dystans pokonała z czasem 3 godziny 6 minut 50 sekund. Srebro zdobyła mistrzyni olimpijska z Pekinu, Niemka Sabina Spitz, która od triumfatorki straciła zaledwie sekundę. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka Norwegii Gunn-Rita Dahle Flesjaa (8 sekund straty).

Z kolei Sosna, która w ubiegłym roku zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy od zwyciężczyni była wolniejsza o 1 minutę i 36 sekund.

„Oczywiście, zawsze się chce finiszować na najwyższym stopniu podium, aczkolwiek jestem zadowolona z własnego wyniku. Prawie wszystkie rywalki, które były szybsze ode mnie, są bardziej doświadczone. W roku bieżącym na zawodach wystartowały najlepsze kolarki świata”- stwierdziła Sosna.

To były trzecie mistrzostwa świata w których uczestniczyła kolarka z Wilna, która obecnie mieszka we Włoszech, Katarzyna Sosna. W 2016 roku zawodniczka uplasowała się na 17 miejscu, a w 2015 na 13 pozycji.

W sumie w tegorocznych zawodach wzięło udział 70 kolarek z 19 państw.