MŚ w hokeju: Zwycięstwo dla Litwy w pierwszym pojedynku

Litewska reprezentacja w hokeju od zwycięstwa rozpoczęła zmagania na mistrzostwach świata I dywizji grupy B, które odbywają się w Belfascie. W pierwszym pojedynku z wynikiem 3:0 (1:0, 2:0, 0:0) pokonano Estonię.

Dla Litwy bramki strzelili Pijus Rulevičius (14:28 min.), Aivaras Bendžius (30:18 min.) i Ugnius Čižas (37:56 min.).

Liwa pokazała dobrą obronę. W pierwszej Tercji rywal wykonał tylko 3 strzały na bramkę, Litwini 10. W sumie Estonia wykonała 13 strzałów, reprezentacja Litwy 33.

„Na początku czuliśmy tremę. Najtrudniejsze były ostatnie 5 minut, kiedy rywal zastosował wyższy pressing i musieliśmy dużo pracować w obronie. Teraz mamy czas na odpoczynek i na przygotowanie do pojedynku z reprezentacją Holandii”- powiedział uznany za najlepszego gracza meczu”- Artūras Pavliukovas.

W pierwszym dniu Japonia 6:1 pokonała Holandię, a Wileka Brytania 4:2 zwyciężyła z Chorwacją. Mecz z Holandią Litwa rozegra dziś o 18:00.