• 3 maja, 2015 7:51

MŚ w hokeju: wygrana gospodarzy, Białoruś ograła Słowenię

Czesi odnieśli pierwsze zwycięstwo podczas organizowanych w ich kraju mistrzostwach świata Elity. W roli pokonanych wystąpili Łotysze, a wynik brzmiał 4:2 dla gospodarzy imprezy.

Nie był to jednak spacerek dla Czechów, którzy dwukrotnie przegrywali 0:1 i 1:2.

Z kolei reprezentacja Stanów Zjednoczonych pokonała Norwegów 2:1 (1:1, 1:0, 0:0) i na turnieju triumfowała po raz drugi.

Po strzeleniu trzech bramek w ostatniej tercji Słowacja tylko remisowała z Danią, ale po rozegraniu niezbędnej dogrywki oraz rzutów karnych hokeiści ze Słowacji cieszyli się z wygranej 4:3 (0:0, 0:1, 3:2, 0:0, 1:0).

W innym meczu Niemcy pokonały Francję 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) i zgarnęły pierwszy komplet punktów, chociaż mecz nie był porywającym widowiskiem.

W spotkaniu grupy B Białoruś ograła Słowenię 4:2 (2:1, 1:0, 1:1).