MŚ w hokeju: USA na drodze Rosji, gospodarze w półfinale

Czechy zagrają z Kanadą, a broniąca tytułu Rosja ze Stanami Zjednoczonymi w półfinałach mistrzostw świata elity w hokeju na lodzie. Oba mecze zostaną rozegrane w sobotę w Pradze.

W ćwierćfinałach najbardziej efektowne zwycięstwo odnieśli Kanadyjczycy, gromiąc ekipę Białorusi 9:0. Dwie bramki dla Czechów w meczu z Finlandią (5:3) zdobył 43-letni Jaromir Jagr.

Rosjanie, pokonując Szwecję 5:3, po raz ósmy w ciągu ostatnich dziewięciu lat awansowali do najlepszej czwórki mistrzostw. O zwycięstwie Amerykanów nad Szwajcarami 3:1 zadecydowała druga tercja, w której w ciągu niespełna minuty strzelili dwa gole.

Mecze hokejowych mistrzostw świata obejrzało już z trybun 652 348 kibiców. To najlepszy wynik w historii tej imprezy. Do tej pory rekord wynosił 640 044 i ustanowiony został przed rokiem na Białorusi.

Wynik powyżej 650 tys. fanów na trybunach w Czechach został zanotowany po 58 spotkaniach, czyli po fazie grupowej i dwóch ćwierćfinałach. Celem gospodarzy jest zachęcić do przyjścia ponad 700 tys. Impreza zakończy się w niedzielę w Pradze.