MŚ w hokeju – Szwecja zdobyła brązowy medal

Szwecja pokonała w Mińsku Czechy 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) w meczu o trzecie miejsce mistrzostw świata elity w hokeju na lodzie. Wieczorem w finale Rosja zmierzy się z Finlandią.

Szwedzi okazali się zespołem skuteczniejszym. Czesi, podopieczni trenera Vladimira Ruzicki, szczególnie w pierwszej tercji zmarnowali kilka dogodnych okazji strzeleckich, do tego nie potrafili upilnować szybko i dość agresywnie grających rywali.

Druga tercja była bardziej wyrównana, ale żadnej ze stron nie udało się uzyskać bramki. Dopiero w trzeciej rezultat spotkania na 3:0 ustalił Mikael Backlund, na co dzień grający w lidze NHL w zespole Calgary Flames.

Po niedzielnej porażce rezygnację w gry w reprezentacji zapowiedział Czech Jaromir Jagr, były czołowy zawodnik ligi NHL.