• 9 maja, 2015 8:15

MŚ w hokeju: skromna wygrana USA, ważna zaliczka Czechów

Trzecie z rzędu zwycięstwo odnieśli w piątek gospodarze mistrzostw świata w hokeju na lodzie Czesi, pokonując Austriaków 4:0. O ich sukcesie przesądziła druga tercja, gdy w odstępie ośmiu minut gole strzelili Ondrej Nemec, Martin Zatovic i Vladimir Sobotka.

Wynik w siódmej sekundzie trzeciej tercji ustalił Jakub Voracek. W drugim spotkaniu grupy A, której mecze rozgrywane są w Pradze, Niemcy pokonały Łotwę 2:1. Zwycięskiego gola strzelił w 58. minucie Matthias Plachta, syn selekcjonera reprezentacji Polski Jacka Płachty, który jako zawodnik przez wiele występował w lidze niemieckiej.

W grupie B w Ostrawie Norwegia pokonała jedyną drużynę w turnieju bez punktu – Słowenię 3:1, a reprezentacja USA skromnie wygrała z Danią 1:0.

Do ćwierćfinałów awansują po cztery najlepsze drużyny z obu grup.