MŚ w hokeju: Litwa wywalczyła brąz

Litewska reprezentacja w hokeju na lodzie pokonała Wielką Brytanię 3:2 (0:1, 2:0, 1:1) i wywalczyła trzecie miejsce na mistrzostwach świata grupy B dywizji I-ej w Holandii.

Brytyjczycy po porażce zostali na drugiej pozycji, a do grupy A awansowała Korea Południowa, która w ostatnim meczu rozgromiła Chorwację aż 9:4. Chorwaci zajęli czwartą lokatę.

Wynik w pierwszej tercji otworzył Brytyjczyk Mark Garside, jednak Litwini po pierwszym wznowieniu nie tylko wyrównali, ale też wyszli na prowadzenie po strzałach Danieliusa Nomanovasa i Nerijusa Ališauskasa.

Sporo emocji przyniosła trzecia odsłona. Najpierw drugą bramkę przeciwnikom zdobył Rusell Cowley, a po dziesięciu minutach grający w przewadze jednego gracza Litwini ponownie wyszli na prowadzenie – na listę strzelców wpisał się Paulius Gintautas. Chwilę później karę 25 minut za uderzenia rywala otrzymał Donatas Kumeliauskas, jednak Brytyjczycy nie zdołali wykorzystać liczebnej przewagi.