• 21 kwietnia, 2014 23:00

MŚ w hokeju – Litwa uległa Polsce w emocjonującym pojedynku

Polacy pokonali w Wilnie Litwinów 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) w swoim drugim występie w mistrzostwach świata Dywizji IB w hokeju na lodzie. Zwycięzca turnieju awansuje na zaplecze Elity.

Podczas ubiegłorocznych MŚ Litwini ulegli Polakom 0:5. Tym razem będący gospodarzem turnieju podyktowali trudniejsze warunki. Co prawda wynik spotkania już w drugiej minucie otworzył Leszek Laszkiewicz, ale później Polacy przeżywali trudne chwile. Jeszcze w pierwszej tercji dwukrotnie grali w osłabieniu i musieli skupić się na obronie.

W drugiej części gry to podopieczni trenera Igora Zacharkina mieli okazję grać w przewadze. Wykorzystali ją bez litości, a na 2:0 podwyższył Tomasz Malasiński. Litwini zrewanżowali się tym samym w 35. minucie, kiedy kontaktowego gola strzelił Donatas Kumeliauskas.

W 48. minucie trzecią bramkę dla Polski zdobył Grzegorz Pasiut, ale emocjonująco było do samego końca. Na niespełna półtorej minuty przed ostatnią syreną Litwini wycofali bramkarza i po chwili znów przegrywali tylko jednym golem. Stratę zmniejszył Darius Pliskauskas.

Więcej strzelić Litwinom jednak nie udało się i po porażce zajmują 3 miejsce w tabeli. Polacy z kompletem zwycięstw prowadzą.

W dwóch pozostałych poniedziałkowych meczach także zwyciężali faworyci. Chorwacja wygrała z Holandią 4:0, a Wielka Brytania 4:1 z Rumunią.

Wtorek jest dniem przerwy, w środę Litwa zagra z Wielką Brytanią, a Polacy zmierzą się z Holendrami.

Polska – Litwa 3:2 (1:0, 1:1, 1:1).
Bramki: dla Litwy – Donatas Kumeliauskas (35), Darius Pliskauskas (59);dla Polski – Leszek Laszkiewicz (2), Tomasz Malasiński (28), Grzegorz Pasiut (48). Strzały: Litwa – 35; Polska – 30 Kary: Litwa – 6 minut; Polska – 14 minut.