onet.pl zw.lt

MŚ w hokeju: Kanada rozbiła Szwecję, Sborna odprawiła Niemców

Reprezentacja Kanady pokonała Szwecję 6:0 (1:0, 3:0, 2:0) w ćwierćfinałowym meczu hokejowych mistrzostw świata Elity. Awansowała tym samym do półfinału, w którym zmierzy się z USA. Rosja straciła pierwszą bramkę w meczu z Niemcami i przegrała pierwszą tercję 0:1, ale cały mecz Sborna wygrała 4:1. W półfinale rywalem Rosji będzie reprezentacja Finlandii.

Na pierwszego gola Kanadyjczycy musieli czekać do 19. minuty. Do siatki trafił wówczas Mark Scheifele i „worek” z bramkami się rozwiązał. W drugiej tercji trafienia dołożyli Dumba, Marchand i Domi. W trzeciej gole zdobywali Stone i Brassard.

W sobotnim półfinale Kanadyjczycy zmierzą się z USA.

Kanada – Szwecja 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Od trzęsienia ziemi zaczęło się spotkanie w Moskwie. Gospodarze mierzyli się z Niemcami i w tej konfiguracji faworyt mógł być tylko jeden – była nim oczywiście mocarna Sborna. Wypełnieni po brzegi hokeistami z światowego topu Rosjanie chcieli zacząć spokojnie, ale stracili bramkę już w piątej minucie.

Najskuteczniejszy zawodnik w historii niemieckiej ligi DEL napastnik Patrick Reimer przymierzył na 1:0. Wcześniej próbował Hager, ale Bobrowski intuicyjnie wybronił, jego partnerzy nie potrafili jednak na stałe oddalić zagrożenia i efekt był dla Rosji bardzo przykry.

Dezorientacja w poczynaniach Rosjan była widoczna gołym okiem. Zazwyczaj pięknie grająca podaniami drużyna narodowa nie potrafiła sklecić kilku poprawnych zagrań Jeszcze tuż przed pierwszą przerwą Niemcy trafili w słupek strasząc Sborną i pozostawiając ją w nawet większym zakłopotaniu.

Piękno rosyjskiego hokeja wyszło z ukrycia w drugiej odsłonie. Podopieczni trenera Olega Znaroka musieli usłyszeć w szatni ostre słowa, bo po powrocie na lodowisko, pokazali to co mają do zaoferowania najlepszego. Padły dwa trafienia, najpierw trafił Szipaczjow po asyście Dadonowa, a potem konfiguracja była odwrotna i to Dadonow wpisał się na listę strzelców po podaniu Szipaczjowa.

Najlepiej punktujący zawodnik tych mistrzostw Wadim Szipaczjow grał doskonałą partię i dołożył swoje trzecie „oczko” w tej tercji. Szipaczjow (w sumie pięć bramek i 11. asyst w ośmiu spotkaniach) brał udział w kontrataku, który wykańczał serią podań w bliskiej odległości z Tieleginem, po czym zakończył całość strzałem na pustą bramkę bez wymanewrowanego Greissa – 3:0.

Rosja – Niemcy 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)