• 23 kwietnia, 2014 23:09

MŚ w hokeju – gospodarze pokonali Wielką Brytanię

W swoim trzecim występie w mistrzostwach świata Dywizji IB w hokeju na lodzie Litwini pokonali w Siemens Arenie w Wilnie Wielką Brytanię 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) i awansowali na 3 miejsce w tabeli. Zwycięzca turnieju awansuje na zaplecze Elity.

Podopieczni trenera Bernda Haake od początku spotkania mieli wyraźną przewagę. Już w 4 minucie wynik otworzył Arnoldas Bosas. Na początku drugiej tercji goście jednak zdołali wyrównać – na listę strzelców wpisał się Robert Dowd. Na kolejną i zwycięską dla Litwinów bramkę nie trzeba było czekać długo. Jeszcze w drugiej tercji wynik ustalił gwiazdor litewskiej reprezentacji Dainius Zubrus.

Litwa 2:1 Wielka Brytania
3:59′ Arnoldas Bosas [1:0]
24:41′ Robert Dowd [1:1]
31:06′ Dainius Zubrus [2:1]

W innych dzisiejszych meczach Polska pokonała Holandię 5:1, a Chorwacja po dogrywce wygrała z Rumunią 4:3. Tym samym biało-czerwoni (9 pkt) zostali jedyny liderami w tabeli, Chorwaci (8 pkt) plasują tuż za nimi, a trzecie jest Litwa (6 pkt).

W czwartek Litwa zagra z Rumunią, a Polacy zmierzą się z Chorwacją. Zwycięstwo w regulaminowym czasie gry zapewni biało-czerwonym awans do wyższej klasy rozgrywkowej.