PAP zw.lt

MŚ w biathlonie: triumf Niemek, Litwinki zdublowne

Niemieckie biathlonistki zdobyły w fińskiej miejscowości Kontiolahti tytuł mistrzyń świata w sztafecie 4 x 6 km. Wyprzedziły o minutę ekipę Francji oraz o 1.06 min drużynę Włoch. Litwinki zajęły 21. miejsce.

Litewska kadra miała niezły start dzięki Gabrielė Leščinskaitė, która chybia tylk odwukrotnie, a w biegu nie odstawała od najlepszych. Dobrze biegła Polka Monika Hojnisz, która zakończyła pierwszą zmianę na czele stawki, z minimalną przewagą nad zawodniczkami z Rosji i USA.

Słabiej spisał się natomiast Diana Rasimovičiūtė i Natalia Koczergina. Podczas obu wizyt na strzelnicy sięgały w sumie po 11 dodatkowych naboi. Ostatnia biega Natalija Paulauskaitė, która mety nie osiągnęła, ponieważ została zdublowana.

Bardzo słabo spisały się natomiast kolejne Polki. Magdalena Gwizdoń spadła z pierwszego na 21. miejsce, tracąc 2.16 min do czołówki. Z kolei dwukrotna medalistka mistrzostw w Finlandii Weronika Nowakowska-Ziemniak oraz Krystyna Guzik nie miały już żadnych szans na doścignięcie najlepszych drużyn, ale zdołały przesunąć się do przodu. Guzik zakończyła rywalizację ze stratą 3.52 min. do zespołu Niemiec.