MŚ w biathlonie na nartorolkach: 13 miejsce Karola Dąbrowskiego

Karol Dąbrowski zajął 13. miejscie w sprincie na 10 km mistrzostw świata w biathlonie na nartorolkach. Zawody w rumuńskim Cheile Gradistei wygrał reprezentant Bułgarii Vladimir Iliev.

Karol Dąbrowski po bezbłędnym strzelaniu na pierwszym stanowisku przez pewien czas zawodów prowadził, jednak kolejne dwa chybione strzały spowodowały, że Polak spadł na 13. lokatę. Tomas Kaukėnas (1+2) zajął 34. miejsce, Vytautas Strolia był 35. (3+2), Rokas Suslavičius (1+1) – 41.

„Przed startem myślałem o tym, jak technicznie najlepiej pokonać trasę, równomiernie rozłożyć siły i celnie strzelać. Oczywiście, marzyłem o pierwszej dziesiątce. Nie wiedziałem, że na początku prowadziłem. Jednak, że jestem blisko czołówki czułem, gdy po pierwszym strzelaniu dopędziłem kilku wcześniej startujących biathlonistów” – mówił po zawodach Dąbrowski.

Mistrzem świata został Vladimir Iliev, który chybił tylko raz. Bułgar o 26 sekund wyprzedził bezbłędnego Ukraińca Artioma Pryma i Słowaka Martina Otčenáša. Brązowy medalista do triumfatora stracił 49,9 sek.

Tymczasem w kobiecym sprincie na 7,5 Monika Hojnisz wywalczyła srebrny, a Magdalena Gwizdoń brązowy medal. Zawody wygrała reprezentantka Ukrainy Ołha Abramowa. 17. miejsce zajęła Natalija Paulauskaitė.

Mistrzostwa w Rumunii zakończą się w niedzielę. Na ten dzień zaplanowano biegi na dochodzenie juniorów i seniorów.