MŚ w biathlonie: Kaukėnas blisko rekordu Litwy

W Norwegii odbywają się mistrzostwa świata w biathlonie. Reprezentant Litwy - Tomas Kaukėnas w biegu sprinterskim zajął 21 miejsce, co jest drugim najlepszym wynikiem w historii Litwy w zawodach tak wysokiej rangi. W 1993 roku na mistrzostwach świata biathlonista Gintaras Jasinskas zajął 19 miejsce.

Drugi przedstawiciel litewskiej reprezentacji – Vytautas Strolia uplasował się na 87 pozycji.

Kaukėnas podczas pierwszej wizyty na strzelnicy wykazał 100 procentową celność co pozwoliło mu zakończyć okrążenie plasując się na 28 pozycji. Podczas drugiego strzelania Litwin musiał pokonać tylko jedną karną rundę (150 m), a po drugim okrążenie zajmował 24 pozycję. Podczas ostatniej rundy Kaukėnasu udało się pozostawić za sobą jeszcze kilku zawodników. Ostatecznie Litwin uplasował się na 21 pozycji z czasem 26:55.7 min. od zwycięscy tracąc 1:20.3 min..

W zawodach zwyciężył Francuz Martin Fourcade, który świetnie strzelał i finiszował z czasem 25:35.4 min. Drugie miejsce przypadło dla reprezentanta Norwegii Einara Ole Bjoerndalena, który od francuza był wolniejszy o 26.9s.. Brąz w zawodach zdobył Ukrainiec Sergey Semenov, który pokazał czas 26:03.0 min.

Polak Mateusz Janik zajął 64 miejsce, Łukasz Szczurek – 76, a Grzegorz Guzik – 78 pozycję.