MŚ koszykarzy – planowe zwycięstwo AmerykanówWYNIKI

Amerykanie odnieśli trzecie zwycięstwo w swoim trzecim meczu podczas mistrzostw świata koszykarzy w Hiszpanii. We wtorek pokonali Nowozelandczyków 98:71. Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Anthony Davis - 21.

Skrzydłowy New Orleans Pelicans zanotował też dziewięć zbiórek. Wśród pokonanych dwucyfrowy dorobek zdołała uzyskać jedynie BJ Anthony – 11.

Amerykanów w grupie C czekają jeszcze mecze z Dominikaną i Ukrainą.

Natomiast w grupie D Litwini nie sprostali Australijczykom. Wicemistrzowie Europy ulegli 75:82. O ich porażce zadecydowała przede wszystkim bardzo słaba pierwsza połowa, w której zdołali zdobyć zaledwie 28 pkt, a rywale 47.

W tabeli z kompletem punktów prowadzi Słowenia, która w 3. kolejce pokonała Koreę Płd. 89:72.

Wtorek był dniem przerwy dla zespołów w grupach A i B. Do 1/8 finału awans wywalczą po cztery najlepsze zespoły z czterech grup.