MŚ koszykarzy – Litwa nie przeskoczyła Kangurów

Po dwóch kolejnych zwycięstwach, z Meksykiem i Angolą, na mistrzostwach świata w Hiszpanii przyszła kolej na pierwszą porażkę litewskiej reprezentacji w koszykówce. Litwa uległa Australii 75:82 (20:30, 8:17, 28:15, 19:20).

Litwini tragicznie rozpoczęli spotkanie i po dwóch kwartach do rywali tracili nawet 19 punktów (28:47). Na szczęście po długiej przerwie, gdzie wysłuchali rad Jonasa Kazlauskasa i Arvydasa Sabonisa, drużyna zebrała się i po odcinku 10:0 wróciła do walki o zwycięstwo.

W decydującej kwarcie dzięki grze Renaldasa Seibutisa reprezentacja kilkakrotnie przybliżała się do rywali, jednak ciągle brakowało przełamania. Australijczycy skutecznie odparli ostateczny atak Litwinów i cieszyli się ze zwycięstwa 82:75. Litwa po tej porażce spadła na 3 lokatę w grupie D.

Litwa: Renaldas Seibutis 21, Dariusz Ławrynowicz 14, Paulius Jankūnas 9, Krzysztof Ławrynowicz 8, Martynas Pocius 6, Jonas Valančiūnas, Jonas Mačiulis i Šarūnas Vasiliauskas po 4, Mindaugas Kuzminskas 3, Donatas Motiejūnas 2 punkty.

Australia: Joe Ingles 18, Aron Baynes 14, Matthew Dellavedova 13, Brad Newley 10, Ryan Broekhoff 8, David Andersen 7, Brock Motum 6, Nathan Jawai 4, Cameron Bairstow 2 punkty.