• 17 czerwca, 2014 21:22

MŚ 2014 – trudny start „Czerwonych Diabłów”

Długo zanosiło się na niespodziankę w pierwszym wtorkowym meczu piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii. Ostatecznie Belgowie, uważani przez wielu fachowców za czarnego konia turnieju, pokonali w Belo Horizontę reprezentację Algierii 2:1.

Algierczycy objęli prowadzenie w 25. minucie, kiedy to Sofiane Feghouli wykorzystał rzut karny. Wynik ten utrzymywał się bardzo długo, a „Czerwone Diabły” zupełnie nie miały pomysłu na sforsowanie obrony rywali.

Dopiero gracze rezerwowi znaleźli właściwą receptę. W 70. minucie wyrównał strzałem głową Marouane Fellaini, a dziesięć minut później Dries Mertens zdobył zwycięską bramkę.

O pierwszej w nocy czasu litewskiego w Cuiabie wyjdą na boisko rywale Belgii i Algierii w grupie H – zespoły Rosji i Korei Południowej, które jako ostatnie rozpoczną mundial. Jeszcze przed starciem Rosjan z Koreańczykami, o godz. 22 w Fortalezie rozpocznie się mecz w grupie A Brazylia – Meksyk.