• 5 lipca, 2014 0:06

MŚ 2014 – Niemcy pierwszymi półfinalistami

Piłkarze Niemiec awansowali do półfinału mistrzostw świata, pokonując Francję 1:0. Gola w 12. minucie zdobył strzałem głową Mats Hummels. Mecz w Rio de Janeiro jednak rozczarował. Brakowało płynnych akcji i spięć pod

Francuzom nie udał się rewanż za porażki w półfinałach mundiali w 1982 i 1986 roku. Szybko stracona bramka nie spowodowała, że zaczęli odważniej atakować. W pierwszej połowie praktycznie tylko raz zagrozili Manuelowi Neuerowi. Bramkarz reprezentacji Niemiec obronił jednak uderzenie z ostrego kąta Mathieu Valbueny.

Po przerwie niewiele się zmieniło. Gra, często przerywana faulami, długimi fragmentami toczyła się przy liniach bocznych boiska. Dopiero w ostatnich minutach Francuzi zaatakowali większą liczbą graczy, zostawiając Niemcom pole na kontrataki. Jeden z nich powinien zakończyć się drugim golem, ale Andre Schuerrle strzelił mało precyzyjnie, a Hugo Lloris zatrzymał piłkę nogą.

Najgroźniejszą akcję „Trójkolorowi” przeprowadzili w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry. Lewym skrzydłem przedarł się Karim Benzema, ale Neuer odbił ręką piłkę szybującą pod poprzeczkę.