• 14 czerwca, 2014 8:47

MŚ 2014 – La Roja z trzema punktami

Piłkarze Chile wygrali z Australią 3:1 (2:1) w Cuiabie w meczu grupy B mistrzostw świata w piłce nożnej.

W rozgrywanym w szybkim tempie ciekawym spotkaniu Chile z Australią podopieczni Jorge Sampaolego już po 14 minutach prowadzili 2:0. Bramki zdobyli Alexis Sanchez i Jorge Valdivia. Wydawało się, że zespół z Ameryki Południowej panuje na boisku. Tymczasem pod koniec pierwszej połowy Tim Cahill zdobył kontaktowego gola i był bliski wyrównującego. Po zmianie stron Australijczycy zaatakowali z ogromnym impetem, ale świetnie spisywał się bramkarz Claudio Bravo. Trzeciego gola dla Chile zdobył już w doliczonym czasie gry Jean Beausejour.

Podopieczni Jorge Sampaolego nie zachwycili, ale z trzema punktami na koncie będą liczyć się w walce o awans z grupy B, w której ich przeciwnikami będą dwa najlepsze zespoły poprzedniego mundialu – Hiszpania i Holandia. We wcześniej rozegranym meczu tych drużyn „Pomarańczowi” rozgromili obrońców tytułu mistrzowskiego 5:1.