• 20 czerwca, 2014 0:36

MŚ 2014 – Kolumbia bardzo blisko awansu

Piłkarze Kolumbii pokonali Wybrzeże Kości Słoniowej 2:1 w pierwszym czwartkowym meczu piłkarskich mistrzostw świata i są o krok od awansu do 1/8 finału.

Mecz Kolumbijczyków z Afrykanami, rozgrywany w Brasilii, miał dwa oblicza. W pierwszej połowie był mało ciekawy, natomiast po zmianie stron bardzo emocjonujący. Wszystkie bramki padły między 64. a 73. minutą. Gole dla Kolumbii strzelili James Rodriguez i Juan Quintero, a w odpowiedzi trafił Gervinho. „Słonie” miały szanse na wyrównanie, ale ich nie wykorzystały.

Kolumbia, która w pierwszym meczu wygrała z Grecją 3:0, ma w dorobku sześć punktów i awans może świętować już w czwartek. Warunkiem jest remis Greków z Japończykami. Drugi mecz grupy C rozpocznie się o północy czasu polskiego w Natalu.

Drużyna z Afryki pozostaje w grze, mając na koncie trzy punkty. W pierwszym spotkaniu Didier Drogba i jego koledzy pokonali Japończyków 2:1.