• 30 czerwca, 2014 21:45

MŚ 2014 – Francja piątą drużyną w ćwierćfinale

Piłkarze Francji dołączyli do grona ćwierćfinalistów mistrzostw świata w Brazylii, pewnie pokonując Nigerię 2:0. "Trójkolorowi" są piątą drużyną, która awansowała do najlepszej ósemki, po reprezentacji gospodarzy, Kolumbii, Holandii i Kostaryce.

Mecz w stolicy kraju Brasilii nie był porywającym widowiskiem. Emocji nie brakowało dopiero w ostatnich 20 minutach, gdy do zdecydowanej ofensywy ruszyli podopieczni Didiera Deschamps’a. Spora w tym zasługa Antoine’a Griezmanna, którego wejście na boisko ożywiło ich grę.

Na bramkę Afrykańczyków sunął atak za atakiem, groźnie uderzali Karim Benzema i Yohan Cabaye, którego potężny strzał trafił w poprzeczkę.

W 79. minucie Francuzi dopięli swego. Po dośrodkowaniu Mathieu Valbueny golkiper Nigerii wyszedł na piąty metr i nieszczęśliwie przedłużył piłkę wprost do Paula Pogby, a ten główką posłał ją do pustej bramki. Nigeryjczykom zabrakło sił, za to „Trójkolorowi” wciąż atakowali. W doliczonym czasie gry padł drugi gol po samobójczym trafieniu naciskanego przez Griezmanna Josepha Yobo.

Kolejnych przeciwników Francuzi poznają wieczorem. Wyłoni go mający szczególny kontekst historyczny mecz Niemców z Algierczykami w Porto Alegre.