• 5 lipca, 2014 22:16

MŚ 2014 – Argentyna w półfinale po wygranej 1:0 z Belgią

Argentyna pokonała Belgię 1:0 (1:0) w ćwierćfinale piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii. Zwycięską bramkę zdobył w 8. minucie Gonzalo Higuain.

Po 24 latach przerwy Argentyna znów wystąpi w półfinale mistrzostw świata. W sobotę w Brasilii pokonała Belgię 1:0 (1:0) i dołączyła do reprezentacji Brazylii i Niemiec, które już dzień wcześniej awansowały do najlepszej czwórki. O godz. 23 w Salvadorze rozpocznie się spotkanie Holandii z Kostaryką, które wyłoni przeciwnika dla „Albicelestes”.

Tradycji stało się zadość i po raz piąty na brazylijskim mundialu Argentyńczycy wygrali różnicą zaledwie jednej bramki. Podobnie jak w dwóch wcześniejszych ćwierćfinałach, kibice nie musieli długo czekać na gola. Już w 8. minucie na listę strzelców wpisał się Gonzalo Higuain. W tej akcji południowoamerykański zespół miał trochę szczęścia, bowiem najpierw Belgowie stracili piłkę w środku pola, a później za sprawą rykoszetu trafiła ona pod nogi napastnika Napoli.

Nie wiadomo czy Argentyńczycy, dwukrotnie mistrzowie globu, będą mogli skorzystać w następnym spotkaniu z Angela Di Marii. Opuścił plac gry po 33 minutach z powodu kontuzji kolana. Wcześniej mógł zapisać na koncie efektowną asystę (po efektownym podaniu piętą), ale w porę nie zorientował się Higuain.