• 1 lipca, 2014 22:49

MŚ 2014 – Argentyna siódmą drużyną w ćwierćfinale

Piłkarze Argentyny dołączyli do grona ćwierćfinalistów mistrzostw świata w Brazylii, pokonując po dogrywce Szwajcarię 1:0. Oprócz "Albicelestes" w najlepszej ósemce są już reprezentacje: gospodarzy, Kolumbii, Holandii, Kostaryki, Francji i Niemiec.

Awans Argentynie dopiero w 118. minucie zapewnił Angel di Maria. Piłkarz Realu Madryt po podaniu Lionela Messiego pokonał Diego Benaglio płaskim strzałem w długi róg.

Już po upływie 120 minut gry najlepszą okazję w meczu mieli Szwajcarzy. Po dośrodkowaniu Xherdana Shaqiriego z bliska główkował Blerim Dzemaili, ale piłka trafiła w słupek. Zawodnik Napoli dostał przypadkiem drugą szansę, bo piłka jeszcze raz odbiła się od niego, gdy tracił równowagę, ale nieznacznie minęła cel.

Sędzia przedłużył dogrywkę o pięć minut. Przed szansą na wyrównanie stanął jeszcze Shaqiri, ale z rzutu wolnego z 17 m kopnął w mur. Końcówka była emocjonująca, ale nie wynagrodziła kibicom nudnych wcześniejszych dwóch godzin.