• 16 sierpnia, 2015 10:57

Milik i Grosicki strzelają, czyste konto Fabiańskiego

Arkadiusz Milik zdobył pierwszą w tym sezonie ligową bramkę dla Ajaksu Amsterdam w wygranym u siebie meczu drugiej kolejki holenderskiej ekstraklasy z Willem II 3:0.

Polak wpisał się na listę strzelców w 18. minucie. Pozostałe dwa gole strzelił Anwar El Ghazi, który trafił także dwukrotnie do siatki przed tygodniem w wyjazdowym spotkaniu z AZ Alkmaar (3:0).

Ajax jest liderem tabeli. Po dwóch kolejkach ma sześć punktów i bilans bramek 6:0.

Bramkę strzelił również Kamil Grosicki, który przesądził o zwycięstwie zespołu Rennes nad Montpellier 1:0 w drugiej kolejce piłkarskiej ekstraklasy Francji. Polak wpisał się na listę strzelców w 86. minucie.

Grosicki pojawił się na boisku niespełna kwadrans wcześniej. Jego trafienie było wyjątkowo efektowne. Stojąc niedaleko narożnika pola karnego rywali, Polak zauważył, że bramkarz wyszedł na kilka kroków przed linię bramkową, więc posłał podkręconą piłkę prosto w dalsze „okienko”. Geoffrey Jourdren był bez szans.

Rennes ma trzy punkty i bilans bramek 2:2; zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli, ex aequo z drużyną Toulouse. Liderem przed niedzielnymi meczami jest Caen z kompletem punktów i bilansem 2:0.

Czyste konto w wygranym meczu Swansea City z Newcastle United 2:0 w drugiej kolejce piłkarskiej ekstraklasy Anglii zachował bramkarz Łukasz Fabiański. Fabiański, chwalony za występy w pierwszym sezonie w Swansea, po tym jak przeniósł się tam z Arsenalu w 2014 roku, nie miał w sobotę zbyt wiele pracy. Goście rzadko zagrażali jego bramce, zwykle sami skupiali się na defensywie, tym bardziej że od 41. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Holendra Daryla Janmaata. Bramki dla gospodarzy zdobyli Francuz Bafetimbi Gomis oraz pozyskany tego lata reprezentant Ghany Andre Ayew.