wp.pl zw.lt

Memphis Open: Przegrana Berankisa w półfinale

Najlepszy tenisista Litwy, 25 - letni Ričardas Berankis przegrał w półfinałowym meczu Memphis Open dla 18-letniego Amerykanina Taylora Fritza.

To był kolejny niesamowity mecz w wykonaniu Taylora Fritza. W pierwszym secie Amerykanin wyglądał, jakby dopiero co wstał z łóżka i Ričardas Berankis szybko dwukrotnie przełamał jego serwis. 18-latek z Rancho Santa Fe miał prawo być zmęczony po piątkowych bojach w singlu i w deblu, ale znalazł w sobie dodatkowe pokłady energii, aby wyeliminować Litwina, który chciał powtórzyć finał osiągnięty w 2012 roku w Los Angeles.

Berankis nie zagra jednak w finale Memphis Open. Urodzony w Wilnie 25-latek dobrze prezentował się na returnie, ale z czasem popełniał coraz więcej błędów w wymianach. W drugim secie kosztowało go to stratę podania w ósmym gemie. W trzeciej partii Litwin powrócił ze stanu 2:4, ale Fritz zdobył breaka na 5:4. Po zmianie stron Berankis obronił cztery meczbole, zanim po 100 minutach przegrał ostatecznie 6:2, 3:6, 4:6.

Za osiągnięcie półfinału Berankis zdobył 90 punktów ATP oraz nagrodę pieniężną (31,370 tys. dolarów). Fritz zaliczył 150 punktów ATP i nagrodę o wysokości 57,910 tys. dolarów.