• 28 października, 2014 9:07

Meilutytė w finale zawodów w Tokio

W Tokio w Japonii rozpoczął się etap pucharu świata w pływaniu. Olimpijska mistrzyni Rūta Meilutytė w pierwszym dniu zawodów wystartowała w dwóch konkurencjach.

17-letnia pływaczka 100 metrów stylem klasycznym pokonała w 1 minutę i 05,60 sek., zajęła w klasyfikacji ogólnej 3. miejsce i awansowała do finału. Szybsze od Litwinki były tylko Jamajka Alia Atkinson (1:04,75) i Amerykanka Catherine Meili (1:04,87). Ogółem wystartowało 40 zawodniczek.

W drugiej konkurencji poszło gorzej. Mistrzyni świata w eliminacjach na 50 metrów stylem dowolnym zajęła 12. miejsce i nie trafiła do finałowej rywalizacji. Meilutytė dystans pokonała w 25,15 sek. Najlepsza była Brytyjka Francesca Halsall (24,36 sek.), która wyprzedziła Australijkę Marieke D’Cruz (24,51) i Japonkę Miki Uchida (24,59).