• 13 czerwca, 2014 17:49

Medale Karoliny Sawko na Mistrzostwach kadetów w lekkiej atletyce

W dniach 11-12 czerwca w Mariampolu odbyły się mistrzostwa Litwy w lekkiej atletyce wśród kadetów. Równolegle odbyły się również eliminacje Igrzysk Kadetów Litwy w lekkiej atletyce. W zawodach bardzo dobrze wystąpiła wychowanka Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Karolina Sawko z Podbrzezia, która zdobyła 2 medale.

Marian Kaczanowski

Już w pierwszym dniu zawodów dobrze spisała się Karolina Sawko. Na starcie wśród dziewcząt w biegu na 400 m stanęło 66 zawodniczek, które zostały podzielone na 19 biegów po 4 zawodniczki. Karolina zajęła 1 miejsce, zdobywając złoty medal Mistrzostw Litwy wśród kadetek oraz otrzymała przepustkę do Finałowych Igrzysk Litwy w Olicie.

W drugim dniu zawodów Karolina startowała w biegu na 200 m. Konkurencja była jeszcze większa niż w poprzednim dniu – na starcie stanęło aż 87 zawodniczek, które były podzielone na 26 biegów. Tym razem Karolina także startowała w końcowym, najmocniej obstawionym biegu, w którym, jak okazało się później, biegły złota i srebrna medalistki tych Mistrzostw. Na krótkim dystansie dla Karoliny Sawko trochę zabrakło sprytu na ostatnich metrach i w ostatniej walce musiała przyznać siłę rywalki. Karolina zajęła drugie miejsce pokonując 200 metrów w 27,31 sek. Zwyciężyła Akvilė Andriukaitytė z Szaków (Šakiai) – 26,60 sek.

W zawodach także dobrze wystąpili chłopcy w biegu na 3000 m. Algis Dopolskas dystans pokonał za 10 min. 32 sek. i zajął 6 miejsce. Robert Bartusewicz finiszował na 11 miejscu, 3000 metrów pokonując za 10 min. 56 sek. Tuż za nim finiszował Jarosław Siemaszko (10 min. 58 sek.), a 13 miejsce zajął Daniel Sawicki (11 min. 19 sek.). Algis Dopolskas na dystansie 1500 m zajął 10 miejsce, pokonując dystans za 4 min. 58 sek.