• 13 lipca, 2014 20:42

ME w pięcioboju nowoczesnym – Litwini bez medali

Litewscy pięcioboiści z mistrzostw Europy w węgierskim Szekesfehervar w pięcioboju nowoczesnym medali nie przywieźli. W sobotę Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė była piąta, a w niedzielę Justinas Kinderis zajął 9. miejsce.

Wygrał Aleksandr Lesun. 26-letni Rosjanin, indywidualny mistrz świata z 2012 roku, który znakomicie spisał się zwłaszcza w szermierce, zdobył 1493 pkt i zaledwie o osiem wyprzedził bezkonkurencyjnego w kombinacji (strzelanie i bieg) swojego rodaka Ilię Frołowa. Brązowy medal wywalczył Ukrainiec Pawło Tymoszczenko – 1476 pkt.

Litwin Kinderis po trzech dyscyplinach był 13., jednak w ostatnich dwóch rywalizacjach Litwinowi nie udało się polepszyć swojej pozycji. Litwin pozostał na 9. lokacie.

Drużynowo triumfowali Węgrzy – 4324 pkt, którzy wyprzedzili Włochów – 4236 i Czechów – 4203. Polska trójka uplasowała się na szóstej pozycji – 3993.