• 30 stycznia, 2015 8:52

ME w biathlonie: 19. miejsce Dąbrowskiego w biegu indywidualnym

W Otepaeae w Estonii rozpoczęły się biathlonowe mistrzostwa Europy. W składzie reprezentacji Litwy startują przedstawiciele rejonu wileńskiego - Karol Dąbrowski, Šarūnas Jukna i Radosław Aleksandrow.

Karol Dąbrowski, który jeszcze kilka dni temu skarżył się na bóle pleców, zajął 19. miejsce w biegu na 20 km. Polak (+2), dzięki lepszemu strzelaniu , o 9 sekund wyprzedził kolegę z zespołu Tomasa Kaukėnasa, który chybił sześciokrotnie. Na 66. pozycji uplasował się Vytautas Strolia (+8), a Rokas Suslavičius (+9) był 86. Wygrał Alexey Volkov z Rosji.

Wśród juniorów, którzy dzień wcześniej rywalizowali w biegu na 15 km Radosław Aleksandrow zajął 49. miejsce, na strzelnicy myląc się pięciokrotnie.

Pozostali biatloniści z Litwy zajęli dalsze pozycje. Artiom Sierdiukow był 63. (+8), a Kipras Daugirdas – 64 (+11) Zwyciężył Begue Aristide z Francji (39 min. 52 sek.; 0).