Marcelo Nicola opuszcza Lietuvos rytas

Marcelo Nikola nie jest już trenerem Lietuvos rytasu Wilno. 44-letni Argentyńczyk stracił pracę po tym, jak wilnianie przegrali serię ważnych spotkań w europejskich pucharach.

Cierpliwość władz stołecznej ekipy zakończyła się po tym, jak koszykarze Lietuvos rytasu przegrali z Žalgirisem Kowno, a w Pucharze Europy zanotowali serie porażek z m. in. Avtodorem Saratow, Zenitem Sankt Petersburg czy PAOK Saloniki. Wilnianie notorycznie „zasypiali” w pierwszej połowie spotkania, tracili do rywali 10-20 punktów, próbując odrobić straty w drugiej połowie meczu. Co więcej, drużyna zaczęła tracić poparcie kibiców.

Marcelo Nicola winę zwalał na zawodników, twierdząc, że drużyna jest zawsze dobrze przygotowana do meczów.

Argentyńczyk szkoleniowcem Lietuvos rytasu został w lutym bieżącego roku, gdy przejął stery po Virginijusie Šeškusie.

Czasowym sternikiem drużyny został dotychczasowy asystent Aurimas Jasilionis. We śroe Lietuvos rytas zmierzy się z Besiktasem Stambuł w Pucharze Europy.