Eurosport

Manchester United w ćwierćfinale Pucharu Anglii

Drużyna Manchesteru United awansowała do ćwierćfinału Pucharu Anglii pokonując na wyjeździe trzecioligowe Shrewsbury Town 3:0 (2:0). W meczu o półfinał Czerwone Diabły zmierzą się z West Hamem United.

20-krotni mistrzowie Anglii, pogrążeni w kryzysie od odejścia na emeryturę menedżera Sir Aleksa Fergusona, zagrali w poniedziałek na terenie Shrewsbury Town o zachowanie jednej z szans na trofeum w obecnym sezonie. Manchester United walczy w Premier League wyłącznie o miejsce dające prawo gry w Lidze Mistrzów. Poza Pucharem Anglii drużyna Louisa van Gaala gra jeszcze w Lidze Europy.

Holenderski menedżer zapowiadał przed poniedziałkowym meczem, że FA Cup jest bardzo ważnym celem zespołu w zaistniałej sytuacji. W obecnym sezonie Czerwone Diabły zdążyły już kilkakrotnie poważnie zawieść swoich fanów, więc o jakiejkolwiek sensacji na Greenhous Meadow nie mogło być mowy.

Obrona Shrewsbury padła po okresie dzielnej obrony w 37. minucie. Środkowy obrońca Chris Smalling postanowił zachować się jak napastnik i został na linii pola karnego rywali. Defensor ruszył do podania Morgana Schneiderlina, wpadł w pole karne i kopnął nie do obrony. W doliczonym do pierwszej połowy czasie gry na 2:0 ładnym technicznym strzałem z rzutu wolnego podwyższył Juan Mata i można było wtedy śmiało powiedzieć, że jest po meczu.

Przewaga Manchesteru United nie podlegała żadnej dyskusji. Na dziesięć minut przed końcem spotkania sama statystyka strzałów wynosiła 23:0. W tamtym momencie Manchester United prowadził od niespełna dwudziestu minut 3:0 po trafieniu Jessego Lingarda, który zamknął dobre podanie z prawej strony od Andera Herrery.

Shrewsbury ruszyło w ostatnich pięciu minutach do ofensywy, by dać miejscowym kibicom choćby jedną bramkę. Dwie niezłe sytuacje udało się nawet rozegrać, ale zawiodła skuteczność.

Teraz przed Louisem van Gaalem dwa inne ważne spotkania w tym tygodniu. W czwartek na Old Trafford zjawi się rywal Legii Warszawa z grupy Ligi Europy FC Midtjylland. Duńczycy wygrali 2:1 pierwszy mecz 1/16 finału. A w niedzielę Czerwone Diabły czeka prestiżowe starcie w Premier League przeciwko Arsenalowi.