Mały finał LKL: Wilnianie o krok od podium

Koszykarze Juventus Uciana po raz drugi ulegli wileńskiemu Lietuvos rytas 78:83 (13:22, 20:13, 27:26, 18:20) w małym finale rozgrywek LKL. W serii do trzech wygranych prowadzi Lietuvos rytas- 2:0.

Koszykarze zmierzyli się w Ucianie. Wilnianie lepiej rozpoczęli pojedynek, już w pierwszej kwarcie ich przewaga wynosiła 12 punktów- 22:10. Juventus nie zamierzał złożyć broń i już w drugiej odsłonie poszli za ciosem- 9:0 i wyrównali rezultat 22:22. W tej samej kwarcie najlepszym zawodnikiem parkietu dla wilnian był Krzysztof Ławrynowicz który trafił 2 rzuty zza łuku i dołożył celny rzut za dwa punkty w sumie uzyskując 11 oczek za kwartę.

W drugiej połowie Juventus poprawił efektywność ofensywną, a w pewnym momencie przewaga gospodarzy wynosiła 10 punktów- 57:47. Jednak koszykarzom pod wodzą Tomasa Pačėsasa szybko udało się uregulować mecz- 61:60 dla rytasa. Ostatnią odsłonę lepiej rozegrali goście, którzy ostatecznie odnieśli zwycięstwo- 83:78.

Juventus: C.Lewis (7 zbiórek, 7 asyst) 19, L.Samėnas (4/7 za trzy) 14, S.Kulvietis (5/6 za dwa) 12, A.Urbutis (7 zbiórek) i S.Butterfield po 11.