Mały finał LKL: Lietuvos rytas prowadzi w serii z Juventusem

W pierwszym pojedynku o brąz rozgrywek LKL wileński Lietuvos rytas tylko w ostatnich minutach udowodnił wyższość nad Juventus Ucianą 85:83 (17:22, 27:27, 25:20, 16:14).

Goście z Uciany wzorowo rozpoczęli pojedynek trafiając cztery pierwsze rzuty za trzy i już w pierwszej kwarcie uzyskali dwucyfrowe prowadzenie- 18:7. W drugiej odsłonie kołem ratunku dla wilnian był Adas Juškevičius, który dzięki trzem celnym rzutom za trzy z kolei wyrównał rezultat- 31:31.

Juventus był ostrożny z piłką i w drugiej kwarcie popełnił tylko jedną stratę ( w pierwszej dokonali 9 strat), pomogło to im utrzymywać nieduże prowadzenie 48:44.

Adas Juškevičius wciąż był liderem drużyny i dzięki jego staraniom w trzeciej odsłonie (9:0), przed decydującą kwartą wilnianom udało się zachować status quo- 69:69. W ostatniej minucie czwartej odsłony, Juškevičius trafił bardzo ważny rzut zza łuku. Koszykarz Juventusu Marius Runkauskas miał okazję na wywalczenie dogrywki lecz jego rzut został wykonany już po czasie.

Lietuvos rytas: Adas Juškevičius 23, Artūras Gudaitis 18, Antanas Kavaliauskas 16, Deividas Gailius 9.

Juventus: Chavaugn Lewis 18, Egidijus Dimša 14, Spencer Butterfield 12, Martynas Linkevičius, Edgaras Želionis i Laurynas Samėnas po 9.