A lyga – zwycięstwo Trok w meczu beniaminków

W ostatnim meczu I kolejki piłkarskiej SMScredit.lt A Ligi FK Troki pokonali u siebie kłajpedzki Granitas 2:0 (0:0).

Obie ekipy od pierwszej minuty spotkania demonstrowały ciekawy atakujący futbol. Każda ze stron miała okazje do strzelenia bramek i nie brakowało ostrych zagrań. W 36 minucie zaczęto zbierać plony agresywnej gry – na noszach z boiska został zniesiony Dominykas Galkevičius. Pierwsza połowa zakończyła się remisowym i bezbramkowym remisem.

Na drugą część piłkarze wybiegli jakby zaspani – przez piętnaście minut żadna ze stron nie zagroziła poważniej bramce rywali. Trokom jednak wystarczyły dwie minuty, by przesądzić o końcowym wyniku. W 69 minucie pierwszą bramkę dla troczan zdobył Nerijus Astrauskas, a chwilę później zwycięstwo przypieczętował Vytautas Lukša. Przez pozostałą część meczu żółto-czarni nie przestawali atakować i tylko szczęście uratowało gości od wyższej porażki.