A lyga: zwycięstwo mistrzów w domowym pojedynku. Remis Trok

W rozgrywkach litewskiej A ligi we środę swoje pojedynki rozegrali ekipy Trok oraz Žalgirisu. Mistrz kraju, Žalgiris Wilno w domowym pojedynku 3:0 pokonał Atlantas Kłajpedę. Z kolei Troki 0:0 zremisowały z Stumbrasem Kowno.

W meczu na stadionie LFF pierwsza bramka padła w 23 minucie. Jej autorem został Mark Benet, który dobił piłkę do siatki podaną z rzutu rożnego. Drugiego gola na początku drugiej odsłony zdobył reprezentant Litwy Darvydas Šernas, który po kilku minutach popisał się dubletem.

W innym spotkaniu wicemistrz kraju Troki zremisował z Stumbrsem Kowno (0:0). W obecnym sezonie Trokom brakuje stabilności co powoduje, że ekipa ze stolicy witoldowej traci punkty w meczach z słabszymi rywalami. Obecnie ekipa plasuje się na 3 miejscu (25 punktów). Stumbras dzięki remisowi awansował na szóstą pozycję (15 oczek).

Žalgiris z 35 punktami jest pewnym liderem tabeli. Atlantas na swoim koncie ma 20 punktów i zajmuje 4 pozycję.