A lyga: Žalgiris przejechał Lietavę, Sūduva lepsza od Stumbrsu

W 26 kolejce piłkarskiej ekstraklasy Litwy, broniący tytuł Žalgiris Wilno z wynikiem 4:0 zmiażdżył Lietavę Janów. W innym spotkaniu Sūduva Mariampol zwyciężyła z Stumbrasem Kowno 2:0.

W meczu między Žalgiris i Lietavą inicjatywa należała do gości ze stolicy od początku spotkania. Mimo to w pierwszej połowie spotkania zielono- białym nie udało się zdobyć bramki, z kolei Lietava nie straciła bramki w siedmiu połowach z rzędu. Serii nie udało się przedłużyć. Już w 49 minucie Saulius Mikoliūnas zdobył pierwszego gola. Hat-trikiem w barwach mistrzów Litwy w 56. 66. i 78 minucie popisał się Bośniak Bahrudin Atajic.

Žalgiris z 63 punktami jest liderem tabeli. Lietava na swoim koncie ma 26 punktów i zajmuje 5 miejsce.

W spotkaniu pomiędzy Suduvą i Stumbrasem, które odbyło się w Mariampolu pierwsza bramka padła dopiero w 69 minucie. Po asyscie Tomasa Radzinevičiusa pierwszego gola zdobył Povilas Leimonas. Po straconej bramce Stumbras przeszedł na połowę rywala, lecz ofensywa drużyny z Kowna nie była skuteczna. Kropkę nad „i” w spotkaniu w 89 minucie postawił Ernestas Veliulis, który golem dał zwycięstwo gospodarzom 2:0.

Sūduva Mariampol z 45 punktami pozostaje na czwartym miejscu w tabeli. Stumbras na swoim koncie ma 23 punkty i lokuje się na 6 pozycji.