A lyga: Utenis zwycięża z Trokami, Žalgiris gromi Stumbras

Mistrz Litwy w piłce nożnej Žalgiris Wilno bez trudu pokonał kowieński Stumbras 4:1 w rozgrywkach litewskiej A ligi. Z kolei Utenis Uciana nieoczekiwanie wygrała z Trokami 1:0.

Žalgiris zwycięstwo przypieczętował już w pierwszej połowie, kiedy strzelił 3 bramki. W 10 minucie prowadzenie dał Bahrudin Atajič, po dwóch minutach Atajič podwoił prowadzenie,a po upływie jeszcze trzech minut na listę strzelców wpisał się Komnen Andric. W drugie połowie obie drużyny zdobyli po jednej bramce.

Zalgiris po 10 kolejkach ma 27 punktów i prowadzi w tabeli. Stumbras z 6 oczkami plasuje się na 6 miejscu.

Kryzys Trok wciąż trwa. Wicemistrz Litwy padł w Ucianie w pojedynku z Utenisem 0:1. Zwycięską bramkę w 85 minucie zdobył Gabrielus Zagurskas. Troki z 14 punktami są na 4 pozycji, Utenis plasuje się tuż za nimi.