A lyga: „Troki” zmiażdżyły „Utenis”

Wicemistrz Litwy w piłce nożnej "Troki" w rozgrywkach litewskiej ekstraklasy bez trudu pokonały "Utenis" Ucianę z wynikiem 4:0.

Mecz, który odbył się w Ucianie lepiej rozpoczęli gospodarze. „Utenis” zagrażał bramce rywali z pozycji rzutów wolnych. Guillermo Smitarello uderzeniem głową był blisko celu.

Z biegiem czasu „Troki” nabierały tempa i stwarzały coraz więcej niebezpieczeństwa. Jako pierwszy szansę nie wykorzystał Maksim Maksimov. Jednak przedstawicielowi Rosji udało się wpisać na listę strzelców jeszcze w pierwszej odsłonie. W 40 minucie Maksimov zdobył 10 gola w rozgrywkach litewskiej ekstraklasy.

W drugiej odsłonie mimo aktywnej gry gospodarzy „Troki” po raz drugi zdobyli gola. Zdobywcą bramki został Oscar po asyście Maksima Maksimova. W 80 minucie w roli „asystenta” wystąpił znów Maksimov, który wykonał skuteczne podanie na 19-letniego Svajūnasa Čyžasa. Młody napastnik „Trok” zdobył dublet i ustalił wynik na 4:0.

Po 21 kolejkach Troki z 41 punktem na koncie zajmują drugie miejsce w tabeli. Utenis na swoim koncie ma 25 punktów i zajmuje 5 pozycję. Liderem A ligi wciąż jest wileński Žalgiris- 47 oczek.