A lyga: Troki w domu pokonały Jonavę, Atlantas wygrał z autsajderem

W rozgrywkach litewskiej ligi piłki nożnej Troki w domowym pojedynku pokonały Jonavę Janów 1:0. Z kolei Atlantas Kłajpeda bez trudu wygrała z autsajderem rozgrywek kowieńskim Žalgirisem.

Jedyną bramkę w pojedynku, który odbył się w Wilnie w 34 minucie strzelił Darius Kazubovičius, dla którego była to pierwsza bramka sezonu. W bieżącym sezonie ekipa ze stolicy Witoldowej w żadnym pojedynku ligowym nie zdobyła więcej niż jedną bramkę na mecz.

Z 13 punktami, Troki zajmują czwartą pozycję. Jonava ma sześć punktów i jest szósta.

W innym spotkaniu Atlantas Kłajpeda na oczach własnych kibiców z wynikiem 3:1 pokonał Žalgiris Kowno. Pierwsza bramka padła dosyć wcześnie. Już w 12 minucie meczu na listę strzelców wśród gospodarzy wpisał się Linas Pilibaitis,a już dwie minuty później przewagę pomnożył Andrei Panyukov. Jeszcze w pierwszej połowie gościom udało się przybliżyć do rywali, jednak w 63 minucie Paniukov ustalił wynik na 3:1.

Atlantas z 17 punktami zajmuje drugą pozycję. Kowieńska ekipa z dwoma oczkami jest autsajderem rozgrywek.