A lyga: „Troki” coraz bliżej lidera tabeli

W rozgrywkach piłkarskiej ekstraklasy Litwy we wtorek wieczór wicemistrz Litwy "Trakai" rozegrały kolejny pojedynek. W Wilnie z wynikiem 2:0 "rycerze pokonli "Atlantas" Kłajpedę 2:0.

Pierwszą bramkę w 15 minucie meczu zdobył 19-letni Oscar Dorley. Była to 6 bramka zdobyta przez Liberyjczyka w tym sezonie. W 79 minucie przewagę podwoił obrońca Justinas Januševskis, dla niego to pierwsza bramka w rozgrywkach A ligi bieżącego sezonu.

Piłkarze ze stolicy Witoldowej prowadzą passę nie przegranych pojedynków. Był to już 12 mecz z kolei bez przegranej. Obecnie „Troki” na swoim koncie mają 44 punkty i zajmują drugie miejsce w tabeli, tuż po Žalgirie Wilno. Atlantas ma 26 punkty i plasuje się na czwartej pozycji.

W innym spotkaniu A ligi mistrz Litwy, Žalgiris Wilno nie zdołał pokonać Stumbrasa Kowno, 1:1.