A lyga: Rewanż Žalgirisu, zwycięstwo Sudūvy

W rozgrywkach A ligi wileński Žalgirs pokonał Utenisa Ucianę 4:0 i zrewanżował się za przegraną w pierwszej kolejce. Z kolei Sudūva Mariampol 2:0 wygrała z kowieńskim Stumbrasem.

Pierwsza bramka padła w 22 minucie meczu po podaniu rożnym. Realizatorem gola został Elivelto. W 66 minucie szybka kontra doprowadziła do drugiej bramki, którą strzelił Bahrudin Atajic. Po upływie pięciu minut Elivelto zdobył drugiego gola, na swoje konto zapisując szóstą bramkę w sezonie. Wynik na 4:0 przypieczętował Serge Nyuiadzi w 78 minucie.

Dla Utenisa była to już czwarta porażka z rzędu, ekipa z 8 punktami zajmuje piątą pozycję. Žalgiris na swoim koncie ma 21 punkt i jest liderem tabeli A ligi.

W innym spotkaniu 8 kolejki Sudūva Mariampol z wynikiem 2:0 pokonała kowieński Stumbras. Dla Suduvy, która rozegrała pojedynek na własnym boisku mecz składał się dobrze od samego początku. Ekipie udało się zdobyć szybkiego gola, gdy w 7 minucie na listę strzelców wpisał się Karolis Laukžemis. Niespełna 20 minut gospodarze podwoili wynik. Bramkę zdobył Marjan Altiparmakovski.

Dzięki zwycięstwu Suduva z 15 punktami awansowała na drugą pozycję. Stumbras z 5 oczkami jest na przedostatniej pozycji.