A lyga – Kruoja wyrwała zwycięstwo w Poniewieżu

Kruoja Pokroje zwycięsko rozpoczęła sezon SMScredit.lt A ligi. W meczu wyjazdowym w ostatniej minucie pokonali poniewieski Ekranas 2:1.

Mecz rozpoczął się dość spokojnie i pierwsza bramka padła prawie po pół godzinie gry. Tomas Birškys po wspaniałej asyście Robertasa Vėževičiusa umieścił piłkę praktycznie do pustej bramki. Po przerwie inicjatywę przejęli piłkarze gospodarzy, jednak na gol trzeba było czekać aż do 86 minuty, wtedy to wynik wyrównał Lukas Kochanauskas. Radość kibiców nie trwała długo, bo już w czwartej dodanej minucie trzy punkty ekipie Kruoji podarował Ričardas Beniušis.

W innym spotkaniu w Mariampolu Banga Gorżdy ukarała miejscową Sūduvę. Swoje okazje nie wykorzystali Tomas Radzinevičius, Audrius Brokas i Karolis Chvedukas, a Bandze wystarczył jedne celny strzał Aurelijusa Staponki, by cieszyć się z pierwszym punktów w tym sezonie. Przed przerwą kontuzję doznał Soslanbek Arshijev.

Zwycięstwem rozgrywki rozpoczął także VMFD Žalgiris. Mistrzowie Litwy w meczu na stadionie LFF pokonali Šiauliai 3:1. Już w 16 minucie na prowadzenie wilnian wyprowadził Artūras Žulpa, jednak po dziesięciu minutach niespodziewanie ekipa z Szawel wyrównała wynik. Na listę strzelców wpisał się Niko Tokic z Chorwacji. Na radość kibiców jeszcze przed przerwą biało-zieloni zdołali zdobyć drugą bramkę, tym razem popisał się Serge Komla Nyuiadzi. Wynik spotkania ustalił w 56. minucie nowy nabytek wilnian Linas Pilibaitis.

Ostatni mecz I kolejki odbędzie w poniedziałek o godz. 18.30 na stadionie LFF, gdzie domowe mecze rozgrywać będzie drużyna Trok. Podejmą oni innego debiutanta, mistrza I ligi, kłajpedzkiego Granitasa.