A lyga: Komplet punktów dla Trok i zwycięstwo Sūduvy

Wicemistrz Litwy w piłce nożnej Troki w domowym pojedynku A ligi pokonali Utenis Ucianę 1:0,a zwycięską bramkę zdobył Maksim Maksimov. W innym spotkaniu Sūduva zwyciężyła z autsajderem rozgrywek Žalgiris Kowno 3:1.

Było to pierwsze zwycięstwo Trok po czterech niewygranych pojedynkach z rzędu w A lidze. Spotkanie było wyrównane, a pierwsza oraz zwycięska bramka padła dopiero w 80 minucie meczu. Maksim Maksimov w polu karnym dobił piłkę z kilku metrów i zdobył komplet punktów dla swojej ekipy.

Troki z 9 punktami są na 4 miejscu w tabeli. Utenis plasuje się na 6 pozycji.

W innym pojedynku zmierzyli się gospodarz Suduva Mariampol oraz kowieński Žalgiris. Mimo iż drużyna z Mariampolu była faworytem spotkania, pierwszą bramkę już w 9 minucie zdobył Žalgiris, jednak już po 3 minutach rezultat wyrównał Povilas Leimonas. Jeszcze przed przerwą przewagę gospodarzom dał Ernestas Veliulis,a wynik na 3:1 ustalił Henri Ndong.

Suduva na swoim koncie ma 12 punktów i zajmuje drugą pozycję w tabeli. Kowieńska ekipa z jednym punktem plasuje się na dnie tabeli.